Dodací a platební podmínky

Způsoby doručení zásilky:

 • expediční dny: pondělíúterý, středa. V mimořádných případech je možné domluvit i jiný termín expedice. Konkrétní expediční den je závislý na určeném způsobu dopravy, času přijetí objednávky s na zaúčtování výzev k úhradě v případě úhrady objednávky bankovním převodem.

 • osobní odběr - je možný na adrese výdejny-skladu AMALA, s. r. o. Tř. 5. května 208, 289 11 Pečky pouze po předchozí telefonické dohodě termínu výdeje.

 

Způsob doručení zboží určuje prodávající, není-li v kupní smlouvě stanoveno jinak. Při výběru nevhodného způsobu dopravy určí způsob dopravy prodávající. V případě, že je způsob dopravy smluven na základě požadavku kupujícího, nese kupující riziko a případné dodatečné náklady spojené s tímto způsobem dopravy. Zboží se běžně expeduje v co nejkratším termínu. Dodací lhůta zboží zakoupeného v našem e-shopu je od 2-15 dnů, není-li uvedeno jinak u konkrétní položky. Z části je také závislá na způsobu dopravy. Z důvodu rychlé obrátky zásob může dojít k vyprodání zásob zvoleného zboží. Za tyto výjimečné situace se Vám předem omlouváme. V případě, že tato situace nastane, je o této skutečnosti kupující neprodleně informován.
 

Způsoby platby:

 • Dobírkou – za zboží zaplatíte v hotovosti (případně platební kartou - pokud tuto možnost dopravce umožňuje) při předání zásilky kurýrem. Tento způsob platby je možný pouze při dodání zboží na dodací adresu objednatele prostřednictvím přepravní společnosti a případně Českou poštou (do ruky/na poštu).

  zásilka Česká republika (45,- Kč)
  zásilka Slovensko (55,- Kč ~2,2 €)

 • Bankovním převodem – zaplatíte dopředu bankovním převodem před dodáním zboží. Tento způsob platby je možné využít při dopravě zboží na dodací adresu objednatele prostřednictvím přepravní společnosti nebo Českou poštou. Pro platbu převodem je stanovena minimální cena objednávky včetně dopravy, a to 500 Kč. Podklady k platbě (číslo účtu, variabilní symbol a částka k úhradě) Vám budou zaslány e-mailem (případně SMS). Zboží bude předáno k přepravě až v okamžiku přijetí platby na účet prodávajícího. O podání zboží do přepravy budete informováni e-mailem (případně SMS). Rezervace zboží je 7 kalendářních dní. Po této době je objednávka automaticky stornována.

  zásilka (0,- Kč 0€)

 • v hotovosti, případně kartou, ve výdejně prodávajícího na adrese AMALA, s. r. o.   Tř. 5 května 208, 289 11 Pečky;

  zásilka (0,- Kč 0€)


Dopravné, doběrečné, balné

Balné je účtováno ve výši 0,- Kč kromě objemných zásilek či speciálních balení některých výrobků.

Doprava zdarma 

Při objednávce zboží nad 5 000,– Kč (s DPH) poskytujeme DOPRAVU ZDARMA - spediční službou do 19 kg po České republice. Dopravné zdarma se neposkytuje při hmotnosti zásilky nad 19 kg, při atypických/nadrozměrných zásilkách, nebo na položky s příplatkem za dopravu, nebo při dodání zásilky Českou poštou.
Dopravné zdarma neplatí pro velkoobchodní partnery. VO partneři mají speciální ceny dopravy.
 

Příplatek za dopravu - příplatek za balné případně nadrozměr/nadváhu

je použit u položek, které svým charakterem vyžadují vyšší náklady na dopravu. Balné je učtováno u položek vyžadující použití speciálních materiálů pro jejich bezpečnou přepravu. Výše těchto příplatků určuje pouze menší část nákladů na dopravu. Větší část nákladů na dopravu nese firma AMALA, s. r. o. Tyto příplatky jsou účtovány i v případě kdy částka objednávky dosáhne hranice pro získání dopravy zdarma. 

Nejvýhodnější doručení na adresu v ČR do 19 kg (129,- Kč)
Nejvýhodnější doručení na adresu v ČR 20-40 kg (190,- Kč) 

Vybereme pro Vás nejvýhodnější způsob doručení zboží na Vaši adresu. Po vyběru vhodného dopravce a před expedicí objednávky budete informování o tom, který dopravce byl pro doručení Vaší objednávky vybrán. 
 

GLS Parcel Shop/Box (65,- Kč)

umístění zásilek u smluvních partnerů má specifické podmímky. 
GLS Parcel Shop - hmotnost zásilky do 10kg a max. délkou 100cm
GLS Parcel Box - hmotnost zásilky do 10kg a max. délkou 50cm

Doprava prostřednictvím společnosti GLS 

 • Flexibilní doručení: GLS předem informuje příjemce o čase doručení balíku a následně nabízí široký výběr možností doručení.
 • Jakmile je objednané zboží připraveno k odeslání, příjemce obdrží e-mailovou nebo textovou zprávu obsahující informace o připravovaném doručení balíku prostřednictvím GLS. Zpráva obsahuje všechny důležité údaje o balíku a částku za doručení na dobírku, kterou je třeba uhradit.
 • Ráno v den doručení zašle GLS příjemci druhou e-mailovou nebo textovou zprávu obsahující tříhodinové časové okno pro doručení. Zpráva obsahuje i telefonní číslo doručujícího řidiče a zákaznického servisu GLS.
 • Jestliže první pokus o doručení neproběhne úspěšně, GLS automaticky zašle příjemci třetí e-mailovou nebo textovou zprávu, tentokrát s přímým odkazem na aplikaci GLS Delivery Manager. Tento online nástroj umožňuje příjemcům výběr z nejrůznějších možností doručení. Mohou si například vybrat nové datum pro doručení, zadat odlišnou adresu nebo přesměrovat balík do GLS ParcelShopu.
 • GLS standardně provádí dva doručovací pokusy. Jestliže si však odesílatel sjednal službu FlexDeliveryService, GLS provede v případě potřeby i třetí pokus o doručení. V tomto případě GLS znovu zašle příjemci informaci o připravovaném doručení prostřednictvím e-mailové nebo textové zprávy.
Výhody pro příjemce
 • informace o doručení prostřednictvím e-mailové nebo textové zprávy
 • oznámení časového okna pro doručení
 • snadno volitelné možnosti doručení
 • flexibilní příjem balíků bez registrace – jednoduše a rychle online
 • tři doručovací pokusy
Kontakty a stav zásilky možno zjistit na stránkách spediční firmy GLS.


Nezávislé na hodnotě objednávky.

Skladba ceny: Vlastní přeprava zásilky (1 balík) do 20/40 kg plus palivový příplatek, mýtné a případně doběrečné.

Doprava prostřednictvím společnosti GLS - Slovensko

 • Přepravní společnost GLS běžně doručuje zásilky na území Slovenska do 24-48 hodin od podání k přepravě. Částka objednávky je vždy zaokrouhlena nahoru na celé EUR (není možné nastavit dobírku v centech).

Dopravné je závislé na hmotnosti a počtu balíků zásilky.

spedice GLS Slovensko 1 balík do 3kg (200,- Kč ~8€)
spedice GLS Slovensko 1 balík do 30kg (360,- Kč ~13,8€)
spedice GLS Slovensko 1 balík do 40kg (402,- Kč ~15,5€)


Skladba ceny: Vlastní přeprava zásilky (1 balík) dle hmotnosti plus palivový příplatek, mýtné a doběrečné.

Doprava zásilek nad 20 kg, velkoobjemových, nebo paletových dodávek

Způsob doručení zboží určuje prodávající na základě výpočtu nejvýhodnější sazby pro zákazníka s ohledem na druh objednaného zboží. O výši dopravného bude zákazník informován. V případě, že nesouhlasí má možnost odstoupit od uzavřené smlouvy.
 

Co je vícekusová zásilka.

Vícekusová zásilka je dodávána společně jedním přepravcem v jednom termínu. Jde o expedici zboží z objednávky rozdělenou do více balíků z důvodu dodržení přepravních podmínek jednotlivých dopravců. K tomuto způsobu dodání přistupujeme pouze pokud to je nutné z důvodu dobré manipulace zboží, případně překročení limitu rozměru, nebo hmotnosti a nebo zajištění bezpečnosti přepravy (zvýšená ochrana před poškozením zboží) případně je nutné dodržet určitý způsob balení. Vícekusová zásilka má vliv na celkovou cenu dopravy. Cena dopravy je vždy za celou objednávku. Vícekusové zásilky většinou zasíláme spediční službou.

 

Kontakty:

 

General Logistics Systems Czech Republic s.r.o.

Jihlava, Průmyslová 5619/1, PSČ 586 01

Zákaznické centrum:

(+420)  567 771 111   (7:00 - 18:00)

E-mail: info(at)gls-czech.com

 

Podmínky jsou platné od 1.4.2023

Nejprodávanější
AMALA, s. r. o. - obchodní dům #amalashop © 2024